اخبار اصلی

نشست مشترک مدیران سازمان تدارکات پزشکی وبانک ملت در شرکت داروسازی سها

         درنشست مشترک مدیران سازمان تدارکات پزشکی  وبانک ملت تاکید شد

                  لزوم حمایت بانکی از رونق تولید برای کاهش آثار تحریم 

نشست مشترک مدیران ارشد سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و بانک ملت به منظور توسعه همکاری های دو جانبه به میزبانی شرکت داروسازی سها، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سها، درابتدای این نشست دکتریوسفی مدیر عامل شرکت داروسازی سها ضمن خیرمقدم به مدیران عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و بانک ملت و هیات های همراه آنان، با اشاره به وجود شرایط جنگ اقتصادی درکشور،تحریم های ظالمانه آمریکا بر نظام سلامت به خصوص بخش دارویی را یکی از ابعاد سیاست فشار کاخ سفید بر جمهوری اسلامی ایران دانست.

 وی افزود،فعالان صنعت دارویی تلاش می کنند با تکیه بر خلاقیت های داخلی و تلاش جهادی و مساعدت بخش های مختلف دیگراز جمله نظام بانکی کشور که مهمترین منابع تامین مالی بنگاه های اقتصادی محسوب می شوند،ضمن تامین نیازهای دارویی کشور،سناریو خصمانه دشمنان ملت سربلند و مقاوم ایران را ناکام بگذارند.

در ادامه این نشست مشترک، دکتر فرجی مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با قدردانی از اهتمام مدیرعامل و مجموعه مدیران بانک ملت در جهت حمایت از تولید داخلی،افق همکاری های گسترده بانک ملت و جمعیت هلال احمررا بسیار روشن و امید وار کننده توصیف کرد.

دکتر فرجی در بخشی از سخنان خود با اشاره به ماموریت های جمعیت هلال احمر در چارچوب فعالیت های بشردوستانه ،اعتماد عمومی به این نهاد را بزرگترین سرمایه جمعیت هلال احمر دانست و گفت،نقش بی بدیل هلال احمر به خصوص دربروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی در کشور و اهتمام به تامین و عرضه  داروهای خاص از طریق شبکه فعال داروخانه های خود در سراسر کشور موجب شده تا این نهاد کاملا مردمی،اعتماد آفرین  باشد.

وی سپس با بیان اینکه دشمن تلاش میکند با اعمال تحریم ها ، اقتصاد کشورمان را به چالش های جدی بکشاند افزود،بخش تولید و تامین دارو در نظام راهبردی سلامت جایگاهی ویژه دارد که باید به آن توجه مضاعف بشود.                      

مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر همچنین با تاکید بر وجود ظرفیت های مختلف نیروی انسانی وتجهیزاتی در بخش دارویی کشور،تولید دارو با فناوری پیشرفته و جدید را از دستاوردها و افتخارات نظام سلامت کشوردانست.

وی در ادامه تدوین بسته سیاستی جامع  درحمایت از تولید دارو در کشور را ضرورتی اجتناب ناپذیر بیان کرد و افزود،حمایت نظام بانکی در سال های اخیر از بنگاه های مختلف اقتصادی به خصوص شرکت های دارویی موجب رونق تولید شده است که لازم است این حمایت های بانکی تداوم و تقویت بشود.

دکترفرجی در پایان سخنان خود، تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور را مرهون تلاش کارکنان و متخصصان صنعت دارو دانست و تصریح کرد،بنا به تاکید رهبر فرزانه انقلاب  درسال رونق تولید ،ماموریت اصلی همه دستگاه ها باید حمایت همه جانبه از تولید و حفظ اشتغال باشد.

در ادامه این نشست،دکتر بیگدلی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و شرکت داروسازی سها،رویکرد بانک ملت را حمایت از تولید به خصوص مجموعه های  تولید کننده محصولات سلامت محور، اعلام کرد.

دکتر بیگدلی نیز با اشاره به آنکه تحریم های آمریکا،مردم کشورمان را هدف گرفته افزود، یکی از راههای موثر در کاهش آثار تحریم  ،تقویت تولید  داخلی است.     

وی همکاری وهم افزایی بین بخش های مختلف در کشور را رمز عبور از شرایط سخت کنونی دانست و تاکید کرد،می توان با اتکا به تلاش مضاعف و بهر ه گیری از همه ظرفیت های داخلی تحریم ها را خنثی کرد.

مدیر عامل بانک در ادامه سخنان خود تاکید کرد،در سال رونق تولید باید تمام توان داخلی به عملیاتی شدن این رهنمود حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی معطوف بشود که می تواند ضمن تقویت امید به آینده در بین مردم کشورمان،دشمنان این مرزو بوم را بشدت مایوس کند.

وی همچنین با بیان رویکرد های بانک ملت برای ارائه  خدمات بانکی به بنگاه های اقتصادی به خصوص شرکت های دارویی در شرایط کنونی کشورتصریح کرد، به مدیران مجموعه بانک ملت تاکید شده در زمینه  تامین سرمایه در گردش شرکت ها و بنگاه های اقتصادی برای خرید  مواد اولیه  و  یا سرمایه ثابت در جهت تامین تجهیزات و ماشین الات ضمن تسریع در روند ارائه خدمات،تسهیل گری کنند.

در پایان این نشست مشترک،مدیران ارشد بانک ملت و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر

ازبخش های مختلف شرکت داروسازی سها بازدید کردند.                              

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =