اخبار اصلی

مدیر عامل شرکت با اصحاب رسانه دیدار کردند.

دکتر حسین عطار مدیر عامل شرکت دارو سازی سها با اصحاب رسانه دیدار کردند.

    به گزارش روابط عمومی شرکت دارو سازی سها :در چهاردهم تیرماه سال۱۴۰۰ دکتر حسین عطار مدیر عامل و عضو موظف هیئت مدیره شرکت دارو سازی سها در نشست خبری که با اصحاب رسانه (خبر گزاری دانشجو ،فارس ، تسنیم ، روزنامه شهروند و روزنامه شرق ، ایسنا) برگزار گردید با اشاره به عنوان شعار محوری (سها سلامت همه انسان ها )جمعیت هلال احمر گفت: این شرکت دارای دو سایت تولید چهار باغ و شهید فقیهی (وردآورد)است که با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات فنی نه تنها قادر به توسعه فعالیت های تولیدی خود در زمینه جامدات، مایعات، قرص و کپسول می باشد بلکه می تواند در زمینه انعقاد قرار دادهای  دارویی فعالیت نماید.

مدیر عامل شرکت داروسازی سها با بیان تعدادی از مشکلات فعلی صنعت دارو در کشور از قبیل افزایش قیمت مواد اولیه ، تغییر نوع ارز مصرفی در تامین آنها ، افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصد دستمزد، افزایش هزینه سربار و عدم تغییر قیمت متناسب نهایی دارو اظهار نمودندن که فشار این مشکلات بر شانه های تولید کنندگان صنعت دارو سنگینی می کند. در ادامه افزودند که ۳ درصد از بازار عددی دارو واردات بوده و ۹۷ درصد تولید دارو داخل کشور انجام می شود اما همین ۳ درصد معادل ۳۰ درصد از ارزش ریالی بازار دارویی ایران را به خود اختصاص داده است و با همکاری دولت و سیاستهای اصلاحی امکان خود کفایی صد درصدی در صنعت دارو ایجاد خواهد شد.

   در این جلسه دکتر عطار با اشاره به توسعه محصولات جدید در واحد تحقیقات شرکت درگروه دارویی آنتی دیابت ، قلبی و عروقی و گیاهی و گوارشی در آینده نزدیک، اعلام کردند. برای اولین بار توسط کارخانه سها قرص ضد درد جدید با اثر بخشی ۱۰ برابر بیشتر نسبت به دارو های مسکن فعلی در کشور  به بازار وارد می شود.

وی در پایان با اشاره به داروها و محصولات برند شده شرکت سها( آسیفن ، مالوژل اس، فیناگرو، فینا پروست ، ایبوپروویل و متادون ) وجود سیستم های مدیرت کیفیت  IMS  ، فرآیند استاندارد سازی کیفیت محصولات و بهره مندی از پرسنل تحصیل کرده ، متعهد و مجرب در این شرکت را مطرح نمودند.

بعلاوه استراتژی های افزایش بهره وری و فروش محصولات شرکت را بطور خلاصه برای سال آینده توضیح دادند.در آخر مهمانان از واحد های تحقیق و توسعه ، آزمایشگاه و خط تولید بازدید کردند.

بیستم تیر ماه ۱۴۰۰

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =