اخبار اصلی

شربت اپیوم درسال جاری تولید می شود

مدیر عامل شرکت داروسازی سها با اعلام آغاز تولید شربت اپیوم (تریاک) دراین شرکت گفت، توسعه تولید داروهای هورمونی از جمله برنامه های آتی این مجموعه خواهد بود

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ کامران یوسفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به اینکه مجوز تولید شربت اپیوم اخذ و پیش تولید آن نیز انجام شده است افزود؛ بر این اساس در سال جاری تولید شربت اپیوم آغاز می شود.

 مدیر عامل شرکت داروسازی سها تصریح کرد، در خط تولیدات هورمونی این شرکت  که در سایت شهید فقیهی

(ورد آورد) مستقر است،برنامه تولید داروهای هورمونی جدید را در دستور کار داریم و مراحل پایانی تحقیق و آزمایش در حال انجام است و بزودی وارد مرحله تولید خواهیم شد.

 وی سپس با تاکید بر لزوم نوآوری و تولید نیازهای جدید دارویی در نظام سلامت کشور بیان کرد؛ شرکت داروسازی سها از جمله تولید کنندگان عمده محصولات ضد اسید معده به تازگی برای تولید شربت های جدید آنتی اسید، همکاری موثری را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگاه پلیمر آغاز کرده است که در صورت تأیید نهائی تولید،این محصولات به صورت انبوه وارد بازار داروئی کشور می شود.

دکتر یوسفی در ادامه به قراردادهای جدید شرکت داروسازی سها با دو شرکت خارجی اشاره و اظهار داشت، در حال حاضرمذاکره با دو شرکت خارجی شروع شده تا داروهای خود را در شرکت داروسازی سها تولید کنند که این امر علاوه بر افزایش تولیدات ، اعتبار GMP  داروسازی سها را نیز ارتقا می بخشد.

مدیر عامل شرکت داروسازی سها درباره جزئیات تولیدات این شرکت در سال گذشته (۱۳۹۷) گفت، در مجموع بیش از ۱۴۵ میلیون عدد قرص،۴۸ میلیون عدد کپسول و ۷ میلیون عدد مایعات  در داروسازی سها تولید شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه دو سایت تولیدی شرکت داروسازی سها مشتمل بر سایت چهارباغ و کارخانه شهید فقیهی از پیشرفته ترین سایت های داروسازی کشور است، افزود؛ متأسفانه در آتش سوزی که در سال ۹۳ درسایت چهار باغ رخ داد یک طبقه کامل این کارخانه به همراه ماشین آلات تخصصی آن از بین رفت، اما با تلاش بخش های مختلف شرکت، تولید دارو در این مجموعه متوقف نشد.

دکتر یوسفی همچنین تصریح کرد؛ پس از آتش سوزی در این شرکت، پرونده دریافت خسارت از شرکت بیمه با پیگیری های گسترده تعیین تکلیف شد و با دریافت بخش عمده ای از خسارت های ناشی از این حادثه، امکان بازسازی فضاهای آسیب دیده بیش از گذشته فراهم شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شش =