اخبار اصلی

تداوم تولید انواع دارو در شرکت دارو سازی سها

مدیر عامل شرکت دارو سازی سها؛ تولید انواع قرص ، کپسول ، شربت و سوسپانسیون در دوزهای مختلف

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی؛ دکتر شریفی مدیر عامل شرکت دارو سازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی از تولید میانگین ۶۰ قلم انواع دارو در دوزهای و اشکال مختلف شامل قرص ، کپسول، شربت و سوسپانسیون خبر داد.

وی در توضیح این مطلب افزود: در حال حاضر این شرکت داروهای بیماری های کلیوی، گوارشی، قلبی عروقی، هورمونی، ضد التهاب غیر استروئیدی، آنتی بیوتیک، ضد دیابت، ضد درد، ضد صرع، ضد قارچ، ضد تهوع ، ضد مالاریا، کاهش دهنده کلسترول خون، مهار کننده آنزیم ، شربت متادون، اعصاب و روان ، آنتی هیستامین و آنتی نتو پلاستیک را مطابق با آخرین استانداردهای بهداشت جهانی تولید و عرضه می کند.

وی رعایت استانداردهای بین المللی و الزامات دارویی(Gmp) ، ایجاد بستر مناسب برای تولید داروهای استراتژیک ، حفظ کیفیت و تنوع بخشی به تولیدات را از ویژگی های مثبت شرکت دارو سازی بیان کرد۰

دکتر شریفی در ادامه: یکی از جهت گیری ها و سیاست های این شرکت ، عدم وابستگی کشور به دارو های خارجی است و در این راستا بیش از ۱۰۰ پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو اخذ شده است و بنا به نیاز بیماران و در صورت نیاز کشور تولید سایر اقلام در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شرکت دارو سازی سها مشتمل بر دو سایت تولیدی چهار باغ و شهید فقیهی (وردآورد) می باشد. سایت چهار باغ در حال حاضر با برخورداری از امکانات و تجهیزات فنی قادر به توسعه فعالیت های خود در زمینه های مختلف تولید دارو های انسانی و بیو لوژیکی است. سایت شهید فقیهی (وردآورد) نیز در زمینه تولید انواع دارو به صورت قرص و شربت و سوسپانسیون فعالیت دارد.

مدیر عامل شرکت دارو سازی سها در پایان افزود؛ با توجه به برنامه ریزی های انجام شده
، این شرکت تا قبل از پایان سال جاری تولید مکمل های دارویی را برای نخستین بار آغاز خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =