اخبار اصلی

بازدید سرپرست سازمان تدارکات پزشکی به همراه سرپرست شرکت دارو سازی سها از شرکت شتاب دهنده پایا فن یاخته

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان تدارکات پزشکی؛ دکتر عسکری سرپرست سازمان تدارکات پزشکی و هیأت همراه در بازدیدی که از شرکت شتاب دهنده پایا فن یاخته داشتند، از نزدیک با مدیران این شرکت گفت و گو و در جریان روند فعالیت ها، تولیدات و پیشرفت های آن قرار گرفتند.

دکتر عسکری ضمن بازدید از مراحل ساخت داروهای نوترکیب به ویژه واکسن کرونا عنوان کرد؛ خروجی ودستاوردهای فعالیت شتاب دهنده های حوزه بیوتکنولوژی، داروهای انسانی و واکسن ها در آینده درخشان است و این سازمان در زمینه تولید مشترک انواع داروهای نوترکیب و همچنین توزیع سراسری آن آمادگی هرگونه همکاری را دارد.

وی افزود، استفاده از پتانسیل شرکت های دانش بنیان باعث رشد و شکوفایی شرکت های زیرمجموعه سازمان و تولید محصولات دانش بنیان خواهد شد.در این بازدید دکتر هومن کاغذیان مدیرعامل شرکت پایا فن یاخته توضیحاتی را در خصوص فرآیند.تولید محصول در این شرکت و فناوری های به کار رفته ارائه داد. 

وی اظهار داشت: این شرکت در مرداد ماه ۱۳۹۸ با سرمایه گذاری بخش خصوصی تأسیس شده و در زمینه تولید انواع واکسن ها، داروهای نوترکیب و سلول های بنیادی فعالیت دارد و در حال حاضر نیز ساخت واکسن کرونا و بیش از ۲۰ قلم داروی نوترکیب را در دست اقدام دارد.

دکتر کاغذیان ضمن استقبال از همکاری فی مابین شرکت پایا فن یاخته و سازمان تدارکات پزشکی، گفت؛ استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های شرکت داروسازی سها فرصت مناسبی را برای هر دو شرکت در زمینه گسترش تولید محصولات دانش بنیان فراهم خواهد آورد.

در پایان سرپرست شرکت داروسازی سها و سرپرست شرکت بازرگانی سها کیش نیز ضمن تقدیر از پیشرفت ها و تولید محصولات دانش بنیان آن شرکت، خواستار همکاری های مشترک در زمینه تولید داروهای نوترکیب در شرکت داروسازی سها شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =