اخبار اصلی

بازدید آقای دکتر سلمان خدادادی از شرکت داروسازی سها

در بازدید رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از داروسازی سها مطرح شد

  آمادگی مجلس برای کمک به کاهش مشکلات شرکت های دارویی در کشور   

به گزارش روابط عمومی شرکت داروسازی سها،در نشست مشترک شورای مدیران شرکت داروسازی سها و  دکتر سلمان خدادادی رییس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،دکتر یوسفی مدیرعامل شرکت داروسازی سها،حرکت به سمت تولید داروهایی با تکنولوژی پیشرفته (های تک) را از اصول اجتناب ناپذیر تداوم حیات صنعت داروسازی کشور بر شمرد.

دکتریوسفی سپس به چالش های فراروی صنعت دارویی کشور اشاره کرد و افزود،همکاری با مراکز پژوهشی و تحقیقاتی داخلی در حوزه سلامت از جمله پژوهشگاه رویان برای تولید داروهای دانش بنیان از برنامه های راهبردی شرکت داروسازی سها است.

مدیر عامل شرکت داروسازی سها همچنین گفت،جمعیت هلال احمر و شرکت های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریمهای ظالمانه آمریکا در بخش تامین بخشی از نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی قرار دارند.

وی در ادامه سخنان خود ابراز اطمینان کرد،در شرایط خاص کنونی همه بخش های تولید و خدمات در کشور با فداکاری و ایثارگری، ایران عزیز را از این شرایط ویژه به سلامت عبور می دهند.

دکتر یوسفی افزود،برغم وجود مشکلات متعدد در صنعت دارویی کشور اما شرکت های دارویی برتعهد خود برای تأمین داروهای مورد نیاز مردم وفادار هستند.

در ادامه این نشست ،دکتر خدادای رییس اجتماعی کمسیون مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور در شرکت داروسازی سها در جمع بندی مسائل مطرح شده دراین جلسه،از آمادگی مجلس شورای اسلامی و به خصوص کمسیون اجتماعی مجلس برای حمایت از صنعت داروسازی و به خصوص تسهیل روند تولید دارو از طریق کمک به کاهش و حل مشکلات شرکت های دارویی در کشور خبر داد.

دکتر خدادادی سپس با اعلام اینکه مسئله تحریم ها و نوسانات ارزی در ماههای گذشته شرایط تولید در شرکت های دارویی را همانند سایر بنگاه های اقتصادی با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است بر لزوم اهتمام جدی دولت و وزارت بهداشت بر حل مشکلات شرکت های دارویی تأکید کرد.

رییس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صادرات دارو باید در دستور کار نظام سلامت  کشور قرار گیرد، ایجاد زیر ساختهای لازم در داخل برای کسب استانداردهای بین المللی تولید دارو جهت  صادرات را الزامی اجتناب ناپذیر خواند و افزود، سازمان غذا و دارو با اتخاذ تمهیدات از طریق تعامل با سیستم بانکی کشور می تواند زمینه را برای اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت های دارویی برای نوسازی تجهیزات و ایجاد GMP(روش های خوب تولید) به عنوان زیر ساخت اصلی تولید دارو مطابق با استاندارداهای بین المللی برای تسهیل صادرات محصولات دارویی فراهم نماید.

بازدید از بخش های مختلف شرکت داروسازی سها شامل خط تولید ، آزمایشگاه و بخش تحقیق و توسعه از دیگر برنامه های حضور رییس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این شرکت بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سیزده =